Валентин Гонтар — посмертно номінується «Волонтерською премією — 2017» від Євромайдан SOS

1364 переглядів

Відомий професійний військовий, волонтер Валентин Гонтар посмертно номінується «Волонтерською премією — 2017» від Євромайдан SOS

Валентин Гонтар – професійний військовий, волонтер ініціативи «Творча Криївка».
З травня 2014 Валентин Гонтар став добровольцем у складі «Куполу» — спецпідрозділу з ветеранів морської піхоти. Під час першого штурму Іловайську, 10 серпня 2014 року, в бою з російськими спецпризначенцями Валентин отримав важке кульове поранення в ліву руку. Наслідки цього поранення він так і не змігвилікувати до кінця життя. Після довготривалого лікування Валентин потрапив на реабілітацію до Карпат: він взяв участь у програмі «Творчої Криївки». Там він не тільки отримав високопрофесійну допомогу психологів, тілесних терапевтів та інших фахівців: серед гірської краси Валентин зустрів своє кохання. Ним стала Віталіна Маслова — керівник ініціативи “Творча Криївка”, автор запатентованої методики комплексної реабілітації “творча реабілітація”, художниця та харизматична особистість. Вже в квітні 2015 року вони побралися, а в серпні 2016 року в їхній родині з’явився синочок, якого назвали Назаром.

Оскільки через наслідки поранення Валентин не міг повернутися на фронт, він обрав інший гідний шлях для допомоги Батьківщині. Він приєднався до своєї дружини та зайнявся одним з проектів благодійного фонду “Творча Криївка” — — створенням стаціонарного реабілітаційного центру для учасників АТО та їхніх рідних — Центру творчої реабілітації та оздоровчого відпочинку “Бережниця”. Під нього рішенням сільської ради села Криворівня було виділено ділянку з хатою, але необхідно було втілити повноцінний проект реконструкції та розвитку, щоб можна було в центрі приймати українських військових, ветеранів АТО. Рішеннями усіх питань, пов’язаних з «Бережницею» і опікувався Валентин Гонтар, також беручі участь в основній діяльності «Творчої Криївки».

«Творча криївка» стала їх спільною справою. Гонтар був координатором у рамках цього масштабного проекту. Валентин та Віталіна просто горіли нею. Планували розширення і побудову стаціонарного реабілітаційного центру. Щоб ветерани з родинами змогли відновитися, відпочити, налагодити стосунки, знайти нові ресурси у своєму житті.

Валентина було вбито за нез’ясованих обставин. Ведеться слідство. Номінується посмертно.

Валентин Гонтар

Нагородження «Волонтерською премію – 2017»  відбудеться 30 листопада 2017 року у міжнародному конгрес-центрі «Український дім» у Києві

— Євромайдан SOS

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ