Люк Томич — номінант «Волонтерської премії — 2017» від Євромайдан SOS

Волонтерська премія Євромайдану SOS 2017 1606 переглядів

Відомий американський лікар-нейрохірург Люк Томич став номінантом «Волонтерської премії -2017» від Євромайдан SOS

«Велика кількість пацієнтів із пухлинами головного мозку або не оперуються взагалі, або їм роблять часткові операції, які не є стандартом у США. Реалії нашого життя не заохочують українських лікарів ризикувати. А хворі ходять від клініки до клініки зі своїми знимками і намагаються знайти консультанта. Зневіряються або опиняються на операційних столах закордонних клінік» — висловлюється доктор Томич про українські реалії.

Це історія американського лікаря, який змінює реалії української нейрохірургії. Ця історія надзвичайна! Вона вражає своєю людяністю, відданістю справі, яка дає шанс на життя українським пацієнтам…

Доктор Люк Томич започаткував проект навчання дитячих нейрохірургів в Україні, що координується фондом Razom for Ukraine. Він приїздить в Україну де в Міжнародному центрі нейрохірургії безкоштовно консультує пацієнтів та допомагає у виконанні складних операцій. За перший рік проекту було прооперовано понад 40 пацієнтів з надзвичайно важкими діагнозами, які фактично не лікуються в Україні та проконсультовано більше 100 хворих. Нейрохірург робить це з благодійною метою, не беручи з українських пацієнтів плати за свою роботу.

Завдяки Люку Томичу вдалося підняти якість надання нейрохірургічної допомоги в Україні на принципово новий рівень. Українські нейрохірурги та студенти старших курсів, лікарі-інтерни отримали можливість практичного навчання передовим практикам, брати участь в міжнародних конференціях. В рамках проекту українським госпіталям передано хірургічне обладнання, яке дозволяє здійснювати подібні операції. Проект має на меті розширення до повноцінної програми резидентатури.

Робота Люка, а також усіх волонтерів Razom, базується на волонтерських засадах. Усі кошти, які збираються на цей проект не використовуються на оплату волонтерів, а лише на витратні матеріали проекту (навчальні посібники, квитки на міжнародні конференції для українських лікарів тощо). Люк та інші учасники проекту для цієї роботи використовують свої відпустки та позаробочий час.
Люк ТомичДовіково:
Люк Томич – випускник Масачусетського Технологічного Інституту (Massachusetts Institute of Technology), закінчив медичну школу Мічіганського університету (Michigan Medical School), проходив резидентуру з нейрохірургії в Університеті Вандербілта (Vanderbilt University) та Дитячому Госпіталі міста Сієтл (Seattle Children’s Hospital). спеціалізується на хірургічному лікуванні пухлин головного та спинного мозку, гідроцефалії, судинних захворювань головного мозку (аневризми, АВМ). На даний час працює нейрохірургом у місті Остін (Техас, США).
Окрім основної роботи в США, здійснив багато волонтерських візитів до Еквадору, Гондурасу, Кенії, де лікував хворих з тяжкою нейрохірургічною патологією. Має українське походження, одружений з українкою та вільно володіє українською мовою.

Нагородження «Волонтерською премію – 2017»  відбудеться 30 листопада 2017 року у міжнародному конгрес-центрі «Український дім» у Києві

— Євромайдан SOS

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ