ЗСУ отримають нові аптечки, укомплектовані за стандартами НАТО

ЗСУ отримають нові аптечки, укомплектовані за стандартами НАТО 13 794 переглядів

Тепер аптечка українського військовослужбовця не відрізняється від аптечки військовослужбовця НАТО. Українська армія поступово переходить на міжнародні військові стандарти.

Головний компонент аптечки — засоби для зупинки кровотечі. В старому стандарті радянських часів це був гумовий джгут Есмарха, який використовувався з часів Другої світової війни. Але накладати його важко, це займає багато часу, він рветься, мерзне, пересихає тощо.
США довели, що найкращій метод для зупинки кровотечі з кінцівок — це джгут турнікет. Він також є механічним засобом для зупинки кровотечі, але він швидкий в накладанні, стійкий до фізичних впливів, різних температурних впливів. І тиск, який він тримає, забезпечується довгий період. Його можна накласти однією рукою самому. І в аптечці їх два штуки.

В сучасну аптечку також входить пакет перев’язувальний індивідуальний, стерильний з еластичним компресійним компонентом і захисною вологостійкою оболонкою. Він забезпечує перев’язку ран, адже не всі рани кінцівок потребують накладання, і компресійний компонент, який входить в цей пакет створює тиск на рану, і кровотеча з магістральних судин припиняється.

Далі — бинт марлевий стерильний, засіб для зупинки кровотечі хімічний — бинт кровоспинний тампонувальний з гемостатичним засобом. Це матеріал, який при тампонуванні рани зупиняє кровотечі з немагістральних судин, який має хімічний засіб, що припиняє кровотечу з судин невеликого калібру.

Оклюзійна торакальна наліпка — це засіб при пораненні грудної клітки. В старій аптечці була оболонка перев’язувального пакету, яка не була ефективною, тому що вона погано фіксувалася на тілі.

Лейкопластир гіпоалергенний на нетканій основі — він швидко і легко накладається та відривається, не липне до рукавичок і одягу.

Термоковдра — для порятунку життя пацієнта, вона не допускає випромінювання тепла тіла і тепло утримується в тілі.

Назофарингіальна трубка відповідного розміру — це пристрій для звільнення верхніх дихальних шляхів при втраті свідомості, щоб пацієнт не помер від порушення прохідності дихальних шляхів, коли він знаходиться в несвідомості.

Маркер водостійкий для нанесення інформації синього кольору. Цей колір не зустрічається в природі і не зможе змішатися з кольором крові, землі або трави.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ