Українська зброя у США, або Чим зацікавити найдорожчу армію світу.

12 050 переглядів

Українська військова промисловість все більше інтегрується в західну модель. А вся техніка — випробувана в бойових умовах.

Кількадесят видів інноваційних розробок українського військового виробництва, у тому числі – броньованої техніки, стрілецької зброї, авіації, ракетних систем та інших новинок – цього року вперше представлені у США на престижній міжнародній виставці AUSA (Association of the United States Army). Триденна виставка-форум, у якій беруть участь близько 600 компаній з усього світу, стартувала в понеділок у центрі Вашингтона. Вітчизняну техніку та озброєння офіційно представляє Державний концерн «Укроборонпром».

Експозиція розмістилася у конференц-центрі Волтера Вашингтона, де зазвичай відбуваються події глобальних масштабів. Наприклад, торік тут проходив Саміт з питань ядерної безпеки за участю президентів та глав урядів. Його головною ознакою був безпрецедентний рівень охорони в радіусі кількох кварталів, з секретною службою, гелікоптерами, магнітними рамками та службовими собаками.

Головна ознака нинішньої виставки, що одразу вихоплює око, – сотні людей у формі різних країн як всередині комплексу, так і на вулиці, в основному офіцери старших чинів. Але також багато людей у цивільному (напевно, інвестори та представники оборонного бізнесу). І, як завжди, американська впорядкована логістика масових заходів.

«Основне завдання участі в цій виставці – максимальна кооперація з американськими компаніями, ми тут хочемо продемонструвати можливості нашої оборонної промисловості й запросити до спільної роботи американців», – пояснив у коментарі Укрінформу генеральний директор Державного концерну «Укроборонпром» Роман Романов.

Він підкреслив: Україна створює озброєння наступного рівня та прагне остаточно розірвати виробничу залежність від Росії, яка існувала ще в 2014 році. На той час близько 50% зразків озброєння були спроектовані з використанням комплектуючих із РФ. «Сьогодні, щоб рухатися вперед, створювати нові високотехнологічні проекти, нам потрібні комунікації з американськими компаніями, нам потрібні їхні системи, які вже працюють і присутні на американському ринку, і ми готові їх застосувати», – зауважив Романов.

За його словами, американці також зацікавлені в спільній роботі з Україною, адже нові розробки здатні більш ефективно реагувати на сучасні форми збройної агресії. До того ж, українська оборонна промисловість підкріплена досвідченим інженерним складом. «Цей потенціал може зацікавити американські компанії й корпорації, ми можемо об’єднати зусилля та створювати сучасні розробки з більш оптимальною вартістю», – зазначив керівник «Укроборонпрому».

Ситуація, що складається зараз в оборонному секторі Сполучених Штатів, стає більш сприятливою для українсько-американської співпраці в цій сфері, розповів агентству Посол України у Вашингтоні Валерій Чалий.

«Зараз ситуація змінюється. Нинішня адміністрація США більше надає уваги розвитку армії, флоту, авіації, на що виділяються цільові кошти. На 2018 рік у бюджеті Міністерства оборони США будуть виділені великі суми – більші ніж минулого року, і це привертає увагу американського бізнесу», – підкреслив український дипломат.

Він також зауважив, що Україна створює кращі умови, ніж раніше, для американських інвестицій саме в секторі виробництва озброєння та боєприпасів. «Тобто, ми зараз маємо інші умови політичного діалогу, інші умови для військово-технічного співробітництва», – сказав посол.

Водночас, він зазначив, що така співпраця не вплине на перспективи надання Україні летальної зброї з боку Сполучених Штатів. «Ми звертаємося до США із запитом поставити те, чого нам не вистачає. Це і контрбатарейні радари, і захищені системи зв’язку, й безпілотники, інша техніка та озброєння. Це абсолютно додаткове (військове обладнання – ред.) до того, що виробляє наша промисловість», – пояснив дипломат.

З іншого боку, за його словами «американці також мають вільні ніші, заповнення яких буде коштувати дуже дорого і займе час». Через це в Штатах зацікавлені в українських розробках. «Тому це дорога з двостороннім рухом», – наголосив Чалий.

Він звернув увагу, що український павільйон, українські зразки займають на виставці одне з центральних місць, як територіально, так і в плані уваги. «А це також імідж країни, який свідчить, що Україна розвивається, зокрема, в цій сфері, що є дуже важливим елементом у Вашингтоні», – підсумував посол України в США.

Є ще одна вагома деталь, озвучена під час прес-конференції української делегації у Вашингтоні: конкурентоспроможність українського оборонно-промислового потенціалу дедалі більше визнають у світі.

Іншими словами, українська військова промисловість все більше інтегрується в західну модель. Для України зараз – це ще один важливий напрям диверсифікації та зменшення гібридного впливу колишньої «братньої» країни, яка зрештою лише посилює умови для власної ізоляції та віддаляється від цивілізованого світу.

Джерело: Укрінформ

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ