«Зрада відміняється» — Зеленський пояснив за «формулу Штайнмаєра» (відео)

«Чи передбачає вона (формула Штайнмаєра – ред.), що Україна визнає анексію Криму і відмовляється від Донбасу?. Ні. Чи передбачає вона, що вибори на Донбасі пройдуть завтра і під дулом кулеметів? Ні. Чому три роки тому попередній президент України заявляв про початок роботи з імплементації цієї формули? Невже він хотів зрадити Україну? Ця формула каже лише одне – коли має запрацювати так званий закон про особливий статус Донбасу. А саме, після проведення там місцевих виборів, які відбудуться за Конституцією України, законодавством України та після публікації звіту ОБСЄ про те, що вибори відбулися відповідно до міжнародних демократичних стандартів. Ось з чим погодилася Україна в Мінську», – сказав Зеленський.

Президент запевнив, що вибори на непідконтрольній Києву території Донбасу можуть пройти тільки за українським законодавством та наголосив, що наголосив, що Україна не підписувала жодних документів з представниками так званих «ДНР» і «ЛНР».

«Далі відбудеться зустріч у «нормандському форматі» разом з президентом Франції, канцлером Німеччини та президентом Російської Федерації, де ми обговоримо шляхи припинення війни на Донбасі», – сказав він.

Зеленський заявив, що його позиція щодо проведення виборів «збігається із позицією всіх українців».

«Ми всі розуміємо, що Донбас це Україна і там повинен запанувати мир, відбутись повне припинення вогню, виведення іноземних військових формувань. Ми всі розуміємо, що на українсько-російському кордоні з нашого боку повинні бути українські прикордонники, має статись обмін полоненими… і проведення виборів має відбутися не під дулами кулеметів, а за українським законодавством, з доступом кандидатів від українських політичних сил, українських засобів масової інформації та міжнародних спостерігачів, з можливістю реалізації свого виборчого права усіма внутрішньо переміщеними особами», – заявив Зеленський.

Він зазначив, що про це все буде йти мова на зустрічі у «нормандському форматі».

«Чи буде там підписуватись новий закон про особливий статус Донбасу? Ні. Цей закон діє до 31 грудня 2019 року. Буде новий закон. Чи будемо ми його самі розробляти і швидко приймати? Ні. Ми напишемо його разом – у співпраці та публічному обговоренні з усім українським суспільством, не перетнувши жодної червоної лінії», – зазначив він.

Зеленський зазначив, що «попереду в нас довгий і складний шлях з вирішення цієї проблеми, і ми повинні пройти його разом». Він закликав українців до єдності.

«Я поважаю конституційне право кожного громадянина України на протест. Я чую вас, і повірте, я ніколи не здам Україну. В той же час я дуже прошу усіх зважено і спокійно підійти до ситуації та не піддаватись на маніпуляції і провокації деяких осіб. Вони дуже хочуть використати вас, і повернути собі можливість по грабунку, стати жертвами політичного переслідування та уникнути кримінальної відповідальності. Цього не буде. Все буде Україна!», – зазначив він.