Військова прокуратура отримала доступ до телефонних розмов посібника терористів Грема Філліпса

Грем Філіпс 11 567 переглядів

Головна військова прокуратура України отримала дозвіл суду на дослідження всіх мобільних телефонних переговорів кремлівського пропагандиста британця Грема Філліпса. Відповідне рішення Печерського суду опубліковано в єдиному державному реєстрі судових рішень. Про це повідомляє видання Zaxid.net.Як зазначається, судом було встановлено, що під час перебування на території України, в тому числі в зоні проведення АТО Філліпс користувався власним мобільним терміналом з двома сім-картами операторів мобільного зв’язку «МТС Україна» та Lifecell, з допомогою яких спілкувався з представниками терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР», щодо висвітлення їх діяльності, отримував від них інструкції та інформацію про зйомки репортажів, під час яких допитував українських військовополонених. Клопотання слідства було подано з метою встановлення кола осіб, з якими спілкувався Філліпс.

Таким чином, слідчий Головної військової прокуратури отримав доступ до даних телефонних переговорів Філліпса за період з 1 квітня 2014 року по 31 січня 2017 року.

У відомстві заявили, що отримані таким чином дані будуть мати суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні проти терористичних організацій, у тому числі визначення осіб, які віддавали накази і розпорядження на проведення спеціальних операцій, здійснювали планування і безпосереднє їх проведення.

Як відомо, британський проросійський журналіст Грем Філліпс співпрацює з пропагандистськими телеканалами Russia Today і «Звезда». «Водночас встановлено, що підданий Королівства Великобританія, британський блогер, який у березні 2015 року був співробітником російських державних телеканалів Russia Today і «Зірка», з початком подій на Євромайдані і досі активно пропагує і поширює матеріали антиукраїнського характеру, пов’язані з вищезгаданими терористичними організаціями», — сказано в судовому документі.

Раніше Посол України у Великобританії Наталія Галибаренко звернулася до британського уряду з проханням вжити певних заходів, щоб припинити в Україні діяльність журналіста. Однак у Великобританії заявили, що це справа української влади.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ