В Україні розробляється нова контрбатарейна РЛС

12 710 переглядів

На сайті Сумського державного університету виклали фотографії з демонстраційного показу нових зразків озброєння ракетних військ та артилерії, що пройшов 6 листопада на полігоні навчального артилерійського центру у смт. Дівички.

Серед розміщених світлим можна помітити плакати з новими контрбатарейними радіолокаційними станціями (РЛС):

 
Плакати з новими контрбатарейними РЛС
 
Плакати з новими контрбатарейними РЛС

Контрбатарейні РЛС виробництва запорізького підприємства НВК «Іскра» представлені у варіантах:

  • «Контрбатарейний радар» – розміщений на одному напівпричепі
  • «Багатофункціональний контрбатарейний радар» – розміщений на двох автомобілях (РЛС та командний пункт).
  • Також зображений напівстаціональний варіант.

Візуалізація «Багатофункціональний контрбатарейни радар»:

 
Багатофункціональний контрбатарейний радар

В описі згадується, що нова контрбатарейна РЛС використовує сучасний принцип радіолокації – ЦИФРОВУ АНТЕННУ РЕШІТКУ яка має ряд значних переваг перед аналоговими фазованними антенними решітками.

Раніше в мережі з’являлись згадки про перспективну контрбатарейну РЛС – «Зоопарк-3» http://www.generator-ukraine.com/nvch.html . Можна припустити, що представлені на плакаті розробки саме контрбатарейна РЛС «Зоопарк-3».

Загальне призначення контрбатарейних РЛС – ведення артилерійської розвідки та коригування вогню артилерії.  Вони виявляють артилерійські снаряди, випущені однією або кількома гарматами, гаубицею, мінометом, або ракетною установкою, та за їх траєкторією обчислює місце знаходження зброї.

Матеріал підготовлений редакцією Українського мілітарного порталу

mil.in.ua

Довідка: ДП заводом «Генератор» спільно з СКБ «Спектр» розроблені технології регенерації імпульсного клістрону великої потужності КИУ-77 та освоєно серійний випуск його вітчизняного аналогу – клістрону UA КИУ-5, який є базовим НВЧ приладом в основних бойових засобах радіотехнічних військ Повітряних Сил ЗС України – РЛС 19Ж6, 35Д6.

З 2000 року заводом виконується літерний ремонт комплектів клістронів  КГ-3,  КУ-137 та КИУ-43, чим забезпечується боєздатність ЗРК С300ПС, які складають основу  зенітних ракетних військ Повітряних Сил Збройних Сил України.

З метою  імпортозаміщення виконана дослідно-конструкторська робота з розробки і освоєно серійний випуск багатопроменевого імпульсного клістрону UA КИУ-7 для комплектування перспективних вітчизняних РЛС 79К6 та «Зоопарк-3».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ