Українські гелікоптери отримали найсучаснішу систему захисту від ПЗРК «АДРОС». Тепер вони практично недосяжні для сучасних ПЗРК ворога

Українські гелікоптери отримали найсучаснішу систему захисту від ПЗРК «АДРОС». Тепер вони практично недосяжні  для сучасних ПЗРК ворога 15 665 переглядів

Українські гелікоптери отримали найсучаснішу систему захисту від переносних зенітно-ракетних комплексів.

На озброєння ЗС України прийнято комбінований пристрій викиду хибних цілей«Адрос» КУВ 26–50-0 та екранно-вихлопний пристрій «Адрос» АШ-01В виробництва ТОВ «Науково-виробнича фірма «Адрон».
Для досягнення максимальної ефективності захисту військових гелікоптерів ці пристрої застосовуватимуть спільно зі станцією оптико-електронного пригнічення «Адрос» КТ-01АВ. Такий захист дасть змогу убезпечити літальні апарати від ураження сучасними переносними зенітно-ракетними комплексами з імовірністю 95%.

170317 adros 0

170317 adros 2

 

170317 adros 1

Новий екранно-вихлопний пристрій (ЕВП) маскує інфрачервоне випромінювання двигунів гелікоптерів, суттєво знижуючи можливість ураження ракетами з інфрачервоними головками самонаведення.

Ряд випробувань екіпажем Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України продемонстрував, що пристрій має низку суттєвих переваг над ЕВП виробництва колишнього СРСР. А саме:
— можливість випускання/прибирання ЕВП льотчиком безпосередньо в польоті залежно від наявних загроз, тобто застосування за призначенням, виходячи з умов тактичної необхідності;
— зниження ІЧ-випромінювання вертольота з випущеним ЕВП на всіх режимах польоту в усіх напівсферах більш ніж у вісім разів.
ЕВП «Адрос» АШ-01В практично не впливає на основні льотно-технічні характеристики гелікоптера. На відміну від нового пристрою, штатні ЕВП зменшували потужність силової установки гелікоптера на 10%. Застарілі ЕВП призводили до зменшення практичної стелі польоту гелікоптера (Мі-8МТ) приблизно на 200 м і максимальної злітної ваги на 300 кг, а також до збільшення витрат пального на 6%.
Комбінований пристрій викиду хибних цілей «Адрос» КУВ 26–50-0 замінить засоби захисту АСО-2В нагелікоптерах Мі-24. Він розміщується на літальних апаратах для здійснення викиду з одного пристрою хибних теплових і протирадіолокаційних цілей калібру 26 і 50 мм.

За словами розробників, відстріл пасток виконується за спеціальними програмами, чим досягається ефективне відведення від гелікоптера інфрачервоних головок самонаведення керованих ракет типу «Ігла», «Ігла-1», Р-60М, Р-73, FIM-92 Stinger, AIM-9 Sidewinder тощо.
Варто також згадати, що 2015 року на озброєння було прийнято «Адрос» КУВ 26–50-01 та КУВ 26–50-02, призначені для захисту навчально-бойових літаків Су-25УБ (УБМ1, УБМ1К), бойових літаків Су-25 (М1, М1К) і гелікоптерів типу Мі-8 відповідно.
Сьогодні ТОВ «Науково-виробнича фірма «Адрон» працює над створенням надсучасного автоматичного комплексу захисту літаків та гелікоптерів від керованих ракет з інфрачервоними головками самонаведення, здатного автоматично визначати пуск ракети по літальному апарату з подальшим автоматичним увімкненням систем захисту.

Джерело

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ