Повзучий наступ. ЗСУ майже відрізали Донецьк з півночі та підготували плацдарм для звільнення Ясинуватої (КАРТИ)

Повзучий наступ. ЗСУ майже відрізали Донецьк з півночі та підготували плацдарм для звільнення Ясинуватої (КАРТИ) 116 776 переглядів

Ще минулого четверга, 19 січня, ватажки «ДНР» ображеним тоном поскаржились російським ЗМІ, що Збройні сили України посунули їх поблизу Донецької фільтрувальної станції.

Тоді про це заявив представник «ДНР» Едуард Басурін, який пригрозив, що бойовики поскаржаться про це першому заступнику голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександру Хугу.

У п’ятницю, 20 січня, повідомлялось, що швидше за все українці взяли наглядовий блокпост, який знаходиться в порядку 200 метрів від самої станції. І ось сьогодні ця інформація підтвердилась.

Принаймні, у звіті Місії ОБСЄ за 22 січня фігурує інформація, що 21 січня ОБСЄ бачила одну з позицій, розташовану на відстані близько 200 м на схід від Донецької фільтрувальної станції.

«Здавалося, що на одній з цих позицій все ще велися роботи з облаштування. Патруль СММ бачив одну з позицій, розташовану на автодорозі, на відстані близько 200 м на схід від Донецької фільтрувальної станції, і помітив встановлений на цій позиції державний прапор України» – йдеться у повідомленні.

dfs-zagalnij-plan1

Взагалі, Донецька фільтрувальна станція, яка забезпечує водою Авдіївку і прилеглі селища, а також частково Донецьк і Ясинувату, є об’єктом підвищеної уваги з 30 липня 2014 року, коли вперше припинила свою роботу через руйнування, пов’язані з війною, і перейшла до рук сепаратистів.

З того часу поблизу станції постійно постійно ведуться бої, внаслідок чого підконтрольна Києву Авдіївка, а також тимчасово окуповані Донецьк і Ясинувата час від часу залишаються без води. Востаннє це сталося 1 грудня 2016 року.

Що характерно, лінія розмежування на цій ділянці проходить вздовж траси Горлівка – Донецьк, на схід від якої окопались рашисти, а на захід простягається смуга так званої нейтральної зони, вкрита лісом – так звана «сіра зона». Ось її і намагаються зайняти наші захисники, щоб зменшити інтенсивність обстрілів терористами мирних населених пунктів на українській території.

«Останнім часом українські підрозділи почали займати позиції впритул до фільтрувальної станції. Але географія боїв набагато ширша ДФС, фактично в останні дні вони йдуть в нейтральній смузі уздовж траси Донецьк – Горлівка» – повідомляють ЗМІ сепаратистів.

dfs-krupnij-plan

«Почалося все з вилазок ДРГ, але після того, як одна з груп, потрапивши на мінне поле, зазнала втрат (мова йде про того самого «Козака»), українські полководці вирішили перейти до більш масштабних дій. Останнім часом українські підрозділи почали займати позиції впритул до фільтрувальної станції» – пише «воєнкор» терористів Олег Нікітін.

Власне, логіка в таких діях Збройних сил України є. Окрім самої фільтрувальної станції, значення якої переоцінити неможливо, тут на кону стоїть вищезгадана траса Горлівка – Донецьк, встановивши контроль над якою можна буде відрізати столицю «ДНР» з півночі.

Плюс закріпившись на даній позиції, можна буде як убезпечити Авдіївку з навколишніми селами від обстрілів терористів, так і підготувати непоганий плацдарм для наступу та звільнення Ясинуватої.

Як би там не було, а в терористів успіхи ЗСУ на даній ділянці фронту викликають неабияке занепокоєння. Судячи з усього, самотужки стримати українську армію вони не можуть, тому й б’ють на сполох, вдаючись до різного роду маніпуляцій. А поки вони цим займаються, українські воїни крок за кроком, метр за метром звільняють рідну землю від окупантів.

Depo.Війна

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ