Перемоги тижня в АТО. Порятунок Авдіївки, ліквідація «Грека» і захоплення ОП «Алмаз» (КАРТА)

13 801 переглядів

Цього тижня Збройні сили України можуть записати собі в актив наступні звитяги:

Порятунок Авдіївки

Протягом минулих вихідних у зоні АТО дещо змістились акценти і звання найбільш гарячої точки лінії фронту перейшло до Авдіївки. При цьому саме місто опинилося в кроці від замерзання і, якщо вірити російським ЗМІ – до захоплення його російськими терористами.

Агресія бойовиків, спрямована проти Авдіївки, почалася 29 січня з масованих обстрілів промзони міста. А ввечері 30 січня, коли на вулиці стояв майже 20-ти градусний мороз, бойовики перебили останню з чотирьох ліній електропередач, яка живила фільтрувальну станцію.

Внаслідок цього місто залишилося не тільки без електроенергії, але й без тепла і води.

А на додачу до побутового колапсу місто ще й тимчасово втратило основне бюджетоформуюче підприємство – Авдіївський коксохімічний завод. А вже 31 січня вранці терористи накрили місто «Градами», причому житлову його частину. Як повідомляли українські волонтери з передової, кожні 20 хвилин прилітало по 10-12 пострілів РСЗВ «Град».

Бажання терористичних ватажків та їх кураторів вибити українські війська з «промки» було настільки велике, що для досягнення мети вони не жаліли сил та засобів – за деякими даними на цьому напрямку полягло кілька сотень бойовиків. Щоправда, не обійшлося й без втрат з боку України…

Однак, попри несприятливі умови, Збройні сили України зуміли вистояти самі і відстояти як місто, так і легендарну вже Авдіївську «промку», а українська влада зуміла врятувати місто від замерзання. В сьогоднішніх реаліях це велика перемога.

Наступ під Донецьком

У відповідь на важку ситуацію в Авдіївці, спричинену діями терористів, і втрати на фронті (більше 10 бійців ЗСУ загинуло), наша армія не могла не піти у контрнаступ.

29-го січня після обстрілів розпочалися активні бої в районі Ясинуватського блокпосту, а згодом і Донецької фільтрувальної станції. Таким чином наші війська змогли взяти під вогневий контроль шматок траси, яка сполучає Донецьк і Горлівку, а також створити плацдарм для можливого наступу на Ясинувату.

Наразі ситуація склалася таким чином, що ЗСУ тримають під вогневим контролем важливу ділянку траси Донецьк – Горлівка і її остаточна втрата для терористів означатиме, що сполучення цих міст, а також перекидання сил, буде можливим лише об’їзними шляхами через Ясинувату. Якщо раніше бойовики могли розраховувати на підкріплення у боях із ЗСУ, яке зайде через Круту Балку, то останні дії наших бійців поблизу ДФС унеможливили ці маневри і дозволяють контролювати і прострілювати ділянку щонайменше на 2 кілометри.

Крім цього в ніч з 2 на 3 лютого українські війська, у відповідь на черговий обстріл Авдіївки, завдали удару по ворожій артилерії, яку ховали на території Донецька. Судячи з усього – влучно.

Отож, станом на сьогодні українські війська підійшли максимально близько до так званої «столиці ДНР» і, при відповідній волі командування, можуть в будь-який момент почати штурм міста. Власне, інформація про українські ДРГ в східних і північних районах Донецька активно гуляла інтернетом минулої ночі.

Ліквідація комбата терористів «Грека»

Під час боїв ЗСУ з бойовиками «ДНР» в Авдіївській промзоні останні втратили одного зі свої командирів. Інформація про загибель командира 1-го батальйону 100-ї бригади «ДНР» Івана Балакая з позивним «Грек» прийшла 29 січня в районі обіду.

Внаслідок наступу українських військ на Донецьк позиції 100-ї бригади «Республіканської гвардії ДНР» і 11-го мотострілецького полку поблизу Ясинуватської розв’язки опинилися під ударом артилерії 72-ї бригади. Саме у цьому районі був знищений бандитський комбат «Грек».

Знищений терорист «Грек«, був одним з найдосвідченіших польових командирів бойовиків, який воював починаючи зі Слов’янська, брав участь в боях на кордоні в секторі «Д» починаючи з червня 2014-го, в районі Маринівки, Сніжного, Савур-Могили, коли ряд наших підрозділів, в тому числі 72-ї бригади, були оточені російською регулярною армією і загонами найманців, також брав участь у боях за Ясинувату в серпні 2014-го, командував спецпідрозділом «Юг» бригади найманців «Восток».

Про нього відомо, що це колишній громадянин України, колишній військовослужбовець з Донецька, який брав участь з перших днів в антиукраїнських демонстраціях, організованих російськими спецслужбами 1 березня 2014, і перейшов на бік ворога.

«Ліквідація «Грека» – це важлива заслуга чоловіків з 72-ї бригади» – повідомив журналіст Юрій Бутусов.

Просування до висоти «Дєрзкая» під Пікузами (Комінтерновим)

У результаті чудової операції морпіхів та одного з розвідувальних батальйонів, наслідком якої стало напівоточення Пікуз (Комінтернового) у Приазов’ї, терористи активізувалися і почали обстрілювати позиції ЗСУ великим калібром. Протягом минулих вихідних усього діяло не менше 4-х вогневих підрозділів. Застосовувалися 122-мм САУ 2С1 «Гвоздика», гаубиці-гармати типу Д-3030А, також зафіксовано використання противником РСЗВ БМ-21 «Град» і установок «Град-П».

За наявними даними, обстрілам піддалися практично всі опорні пункти ЗСУ між трасою Маріуполь – Тельманове та Широкіним, а також в районі на північ від траси. Звичайно, що ЗСУ також працювали по позиціях ворога. Відомо, що з понеділка 30 січня наші удари лягали поблизу населеного пункту Саханка і висоти «Дєрзкая».

Особливо важкі бої ведуться за висоту «Дєрзкая», яка розташована між Пікузами (Комінтерновим) та Ужівкою (Ленінським). Бойовики окопалися тут з 2015-го і вибити їх досить складно. Внаслідок вдалих дій українських військ, відстань між нашими та ворожими позиціями зараз сягає 100-200 метрів.

Перемога тут дуже важлива з точки зору подальшого просування вглиб окупованих територій та оточення Пікуз (Комінтернового) з півдня. І хоч надходить інформація про те, що просування морпіхів терористам вдалося зупинити, проте і наші сили не відходять, залишаючи Пікузи (Комінтернове) у напівкільці і намагаючись остаточно вибити бойовиків з висоти «Дєрзкая».

Відвоювання блокпосту «Алмаз»

31 січня зранку стало відомо, що Збройні сили України відбили блокпост терористів «Алмаз». Під натиском українських військ терористи змушені були відступити, однак досить швидко оговтались і почали вести артилерійський вогонь для того, щоб повернути собі ці позиції.

Що характерно, спочатку терористи не визнавали втрату «Алмазу», але 31 січня навіть Ігор Гіркін/Стрєлков визнав: «Опорники «Алмаз» оскаржуються обома сторонами. «Алмаз-1», начебто, у наших, «Алмаз-2″ поки ще у укрів – не відбили. Артилерійські дуелі і обстріли тривають з неослабною силою».

У ситуації, що склалась сьогодні на фронті, кожна відбита у ворога висота, опорний пункт чи блок-пост – це не лише плацдарм для подальших наступів, а в першу чергу можливість відсунути окупаційні війська чимдалі на Схід і зменшити тим самим інтенсивність обстрілів прифронтових міст.

Як бачимо, цей тиждень також видався відносно вдалим для наших військових у зоні АТО, хоч було дуже важко. Будемо сподіватись, що й наступні будуть не гіршими і наша армія зможе розвинути успіх.

depo.ua

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ