Марлен Асанов — номінант «Волонтерської премії — 2017» від Євромайдан SOS

Марлен Асанов Крымская солидарность 1601 переглядів

Відомий волонтер Марлен Асанов став номінантом «Волонтерської премії -2017» від Євромайдан SOS

Це ім’я вам запам’ятається надовго, можливо, назавжди, як нам. За цим іменем стоїть тисяча добрих і відважних справ, якими цей чоловік допомагав кримським татарам в Криму під час російської окупації. І ще — велика любов до свого народу.
Коли йому було 11, Марлен з сім’єю повернувся на свою батьківщину, в Крим, з Узбекистану. Це був 1988 рік. Він так любив свою культуру, що обрав професію вчителя кримськотатарської мови та літератури. Навчав дітей у школі. А щоб познайомити з культурою кримських татар якомога більше людей, відкрив національний культурно-етнографічний центр в селі Соколинне з програмою «У гостях в кримських татар». Потім переїхав в Бахчисарай і відкрив ще культурно-етнографічне кафе Караван-сарай «Салачик».

Марлен завжди допомагав людям, які опинилися в скрутних ситуаціях: комусь потрібно було зробити дорогу операцію, у когось згорів будинок, хтось залишився без годувальника сім’ї. Але у 2014 році, коли Росія окупувала Крим, коли почалися масові обшуки кримських татар, а за ними -арешти, і коли сотні дітей залишилися без своїх батьків, — Марлен починає займатися волонтерством цілеспрямовано.

Він стає одним із активних учасників суспільного об’єднання «Кримська солідарність» і починає опікуватися сім’ями кримських політв’язнів. В цих сім’ях без годувальників залишилося близько 100 дітей. Марлен допомагає вирішити все — купує ліки для дітей та політв’язнів, оплачує операції, вирішує побутові проблеми, купує дитячий одяг.

Марлен підтримує сім’ї кримських татар, в яких когось викрали, вбили чи переслідують в Криму, окупованому Росією. Коли зник Ервін Ібрагміов, він брав активну участь в його пошуках і їздив до батька, щоб підтримати у важкі хвилини. Під час багатьох обшуків у будинках кримських татар Марлен приходив та підтримував своїх земляків. Бо вважав це своїм обов’язком.
Марлен Асанов
А ще — ви чули про «Кримський марафон»? Це марафон, які організували кримські татари, щоб зібрати кошти та оплатити багатотисячні штрафи кримських активістів. Марлен брав активну участь і тут.

І так — до 11 жовтня 2017 року. В цей день рано вранці в дім Марлена Асанова увірвалися силовики так званого ФСБ Криму (читай — держави-окупанта Росії) і взяли його під арешт. До сьогодні Марлен знаходиться в СІЗО. А вдома — чекають 4 своїх дітей і близько 100 дітей кримських політв’язнів. «Чужих дітей не буває», — повторював Марлен.

«Він вважав, що в такий важкий час кримські татари як ніколи повинні бути єдиними і допомагати один одному», — говорять про Марлена друзі. І кажуть, він продовжує вірити, що справедливість переможе.

Нагородження «Волонтерською премію – 2017»  відбудеться 30 листопада 2017 року у міжнародному конгрес-центрі «Український дім» у Києві

— Євромайдан SOS

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ