Для ВМС України закладено два десантні катери «Кентавр» (ІНФОГРАФІКА)

13 476 переглядів

28 грудня 2016 року, на київському Публічному акціонерному товаристві «Завод «Ленінська кузня» проведено церемонію закладки двох десантних катерів типу «Кентавр».

Про це повідомив прес-центр Командування ВМС ЗС України на власній сторінці Facebook. Будівництво цих бойових одиниць для Військово-Морських Сил Збройних Сил України відбуватиметься на замовлення Міністерства оборони України. У церемонії закладки взяли участь представники Міністерства оборони України, Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України, керівництво підприємства.

десантный катер "Кентавр"
Командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Воронченко наголосив на непересічному значенні для розвитку флоту і зміцнення обороноздатності країни продовження будівництва бойових кораблів і катерів. Він подякував колективу ПАТ “Завод “Ленінська кузня” за плідну співпрацю. За словами керівника виду Збройних Сил України, раніше побудовані на підприємстві малі броньовані артилерійські катери, які отримали найменування «Аккерман» і «Бердянськ», успішно пройшли усі випробування, включені до бойового складу флоту, і вже продемонстрували свою спроможність виконувати завдання за призначенням. У квітні поточного року були закладені ще чотири катери проекту 58155, і сьогодні вони успішно будуються. Нарешті, початок будівництва двох десантних катерів демонструє послідовне нарощування бойових спроможностей національних ВМС, — додав віце-адмірал Ігор Воронченко.

319744_900
Довідка. Десантний катер є спеціалізованим бойовим надводним катером різнорідних десантних сил морського компоненту сил швидкого реагування, який може виконувати завдання як самостійно, так і в складі тактичних груп катерів.
Призначений для транспортування морем та висадки на необладнане узбережжя морського десанту, ураження (знищення) окремих малорозмірних цілей противника (об’єктів протидесантної оборони) вогневими засобами, боротьби з десантно-висадочними засобами противника, а також для боротьби з протидиверсійними силами та засобами противника, ведення розвідки і спостереження, вивчення району бойового призначення, захисту судноплавства на прикордонних річках, сприяння силам Державної прикордонної служби України в посиленні охорони державного кордону.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ