В Україні побудують екодуки – переходи понад дорогами для диких тварин

11 556 переглядів

Над проектами конструкцій, які поширені в усій Європі, зараз ведеться активна робота
Екологи та громадські активісти, учасники проекту Transgreen, працюють над створенням на окремих автошляхах України спеціальних мостів для переходу диких тварин – екодуків.

Про це повідомляє організація WWF в Україні на своєму сайті.
Мережа автошляхів та залізничних колій, які сполучають регіони України та Європи, саме зараз перебуває на етапі планування. Ця інфраструктура буде збудована крізь Карпатські гори та зачіпатиме цінні екосистеми, які є невід’ємною частиною природно-заповідного фонду, наголошується в повідомленні.
Тому проект TRANSGREEN залучає до обговорення організації, пов’язані з плануванням великих інфраструктурних об’єктів, та представників природоохоронної галузі з метою зробити транспортну систему в Карпатському регіоні безпечною для довкілля.

Зокрема йдеться про те, що розмістити екодуки в ареолі проживання тварин, що вимирають – рисі та бурого ведмедя, яких залишилося 200 і 220 особин відповідно.
«Пріоритетом проекту буде підтримка безперешкодних екологічних коридорів, які забезпечуватимуть вільне пересування видів, що зазнають найбільшого впливу від авто та залізничних шляхів: великих хижаків (бурих ведмедів, вовків, рисей) та деяких видів травоїдних», – зазначають автори проекту.
Увага буде сфокусована на кількох пілотних об’єктах: плануванні автошляхів Міклош (Угорщина) – Кошіце (Словаччина) – Ужгород (Україна), Тіргу Муреш – Ясі (Румунія), автошляху Бескиди (Чехія – Словаччина).
Екодуки – це спеціальні конструкції, завдяки яким тварини можуть безпечно перейти дорогу. Зазвичай будуються у вигляді мостів або тунелів, але виглядають, як природне продовження середовища: на екодуках росте трава, кущі, навіть дерева.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ