Україна відповіла на закиди у «блокуванні» заяви в Радбезі ООН про смерть Чуркіна

Радбез ООН Україна Чуркін 17 646 переглядів

Російська делегація в ООН хотіла, щоб представник України Володимир Єльченко, який зараз головує в Радбезі,  прийняв проект політичної заяви про раптову смерть постпреда РФ при ООН Віталія Чуркіна, однак у підсумку Радбез обмежився традиційною у таких випадках заявою для преси. Про це заявила прес-аташе МЗС України Мар’яна Беца.

У МЗС РФ раніше заявили, що «Україна заблокувала заяву ООН про смерть» Чуркіна. Спікер російського відомства Марія Захарова у себе на Facebook написала, що «українська сторона нічого доброго робити не може, тільки всім все псує».

«Там була трохи інша ситуація. Росіяни хотіли окремий проект заяви голови Ради безпеки ООН щодо смерті їхнього посла», — пояснила Беца.

За словами дипломата, подібних прецедентів «ніколи не було», бо в результаті було зроблено заяву Ради безпеки про смерть Чуркіна для ЗМІ. «Ми нічого не блокували, просто було зроблено заяву для ЗМІ — як робилося в таких випадках раніше. Таких випадків було не так й багато… Проте прецедентів окремої політичної заяви ніколи не було», — резюмувала вона.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ