Галина Однорог- номінант «Волонтерської премії — 2017» від Євромайдан SOS

Волонтерська премія Євромайдану SOS 2017 1882 переглядів

Відома волонтер Галина Однорог стала номінантом «Волонтерської премії -2017» від Євромайдан SOS

«Галя з тих людей, що може під градами, не змигнувши оком. везти тепловізор на першу лінію оборони». Вона сама про такі поїздки розповідає з гумором, показуючи долоньки, на яких віддруковується кермо. Так сильно вона в нього чіпляється, щоб не боятися. На першу лінію вже давно не проїхати. Але Галя — проїжджає…У прифронтовому Маріуполі працюють сотні волонтерів, декілька великих волонтерських об’єднань — «»Новий Маріуполь»», «»Маріупольська дружина»», ініціативна група «»Разом»»!.
У волонтера Галини Однорог — своя особлива ніша. Вона волонтер-одинак. Співпрацюючи з усіма волонтерськими групами, Однорог закриває потреби військових на першій лінії оборони Маріуполя.

Галя дуже конкретна людина, адже все життя вона має власний бізнес, торгує продуктами, і постійно має приймати важливі рішення самостійно.

У 2014 року Галиного брата мобілізували в прикордонні службу. Він попросив привезти йому води на блокпост і пару вентиляторів»», — розповідає Однорог про те, як стала волонтером. Так Галя почала їздити по блокпостах, возити продукти, амуніцію, потім тепло визори.
Галина Однорог волонтер
У серпні 2014-го Маріуполь готувався до наступу російських військ. Тоді волонтери організовували проукраїнські мітинги, рили окопи. Тоді Гаина, як і багато волонтерів, спала по три години. У будь-який момент їй могли зателефонувати з передової зі словами: «Галя, привези …». І Галина везла, діставала, забирала, евакуювала…

11-14 лютого 2015року разом з декількома волонтерами і співробітником «»Червоного хреста»» вивозила жителів з Широкино, коли там йшли бої. Зібравши людей на декількох вулицях, вони садили їх в машину і відвозила на спокійні території, через обстріли і заміновані дороги.
Галина возить допомогу в села, які знаходяться на лінії вогню, — Гранітне, Чермалик, Новоселівка, Мирне, Ігнат’вка. Туди, де люди велику частину дня сидять в підвалах. Там майже не залишилося органів влади. З деяких сіл втекли голови сільрад.

На новий рік 2014-2015р, спільними зусиллями разом з військовими та священниками кількох церков Галина Однорог зібрала 600 подарунків для дітей, що живуть на Сході. Галина долучає до вручення подарунків і військових, бо важає так: «Коли військові допомагають мирним жителям, відразу перестає працювати пропаганда. Ці «»теплі»» контакти вони потім ще довго підтримують. І місцевим, і військовим потрібний цей місток».

Коли мікрорайон «»Східний»» обстріляли градами, Галина Однорог організовувала похорони, шукала допомогу, домовилася про те, щоб мерія сплатила частину витрат на ритуальні послуги. В ті дні трауру її номер телефону давали сім’ям загиблих. Інколи їй телефонували люди, щоб просто поговорити. До когось вона приїжджала, щоб просто потримати за руку і поплакати.

Нагородження «Волонтерською премію – 2017»  відбудеться 30 листопада 2017 року у міжнародному конгрес-центрі «Український дім» у Києві

— Євромайдан SOS

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ