День народження наймолодшого підрозділу «ССО ЗСУ» – Сил Спеціальних операцій ЗС України ВІДЕО

День народження наймолодшого підрозділу «ССО ЗСУ» – Сил Спеціальних операцій ЗС України ВІДЕО 11 989 переглядів

Наймолодший підрозділ ЗСУ святкує сьогодні першу річницю створення

29 липня День створення Сил Спеціальних операцій ЗС України

окремий рід сил збройних сил України, до складу якого входять частини спеціального призначення і підрозділи інформаційно-психологічних спеціальних операцій, що комплектуються спеціально навченими фахівцями, які мають спеціальні можливості у сферах розвідки, прямих акцій та військової підтримки для виконання складних, небезпечних, інколи політично чутливих операцій, що проводить командування ССО.

26 липня 2016 року Президент Петро Порошенко підписав Указ «Про День Сил спеціальних операцій Збройних Сил України». Враховуючи важливу роль Сил спеціальних операцій Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави та героїзм особового складу, виявлений під час проведення антитерористичної операції на Сході України, Президент прийняв рішення встановити в Україні День Сил спеціальних операцій ЗСУ, який відзначатиметься щорічно 29 липня.

Сили спеціальних операцій 一 наймолодша та найсучасніша складова Збройних Сил України, військова еліта держави.

День народження наймолодшого підрозділу «ССО ЗСУ» – Сил Спеціальних операцій ЗС України ВІДЕО

До його складу входять частини спеціального призначення і підрозділи інформаційно-психологічних спеціальних операцій, що комплектуються спеціально навченими фахівцями, які мають спеціальні можливості у сферах розвідки, прямих акцій та військової підтримки для виконання складних, небезпечних, інколи політично чутливих операцій, що проводить командування ССО.

Спецпризначенці обрали своїм кредо – перевага якості над кількістю.

Функції, завдання та особливості діяльності Сил спеціальних операцій Збройних Сил України визначені законами України та Положенням, затвердженим Президент України:

До типових завдань ССО відносяться:

-рейди та сучасні бойові дії;

-психологічні операції (Psy-Ops);

-здобуття розвідувальної інформації за лінією фронту;

-робота «цивільної адміністрації» (залучення на свій бік населення);

-створення агентурних мереж;

-навчання іноземних армій, поліційних і безпекових сил (так зване «примноження сили»);

-пошук, евакуація й доставка полонених, заручників;

-медична допомога;

-впровадження в структуру спецслужб і військових організацій з метою шпигунства або знищення людей, що представляють загрозу державі (в тому числі і на території інших держав);

-підготовка до переворотів, повалення режимів;

-виявлення, ідентифікація та визначення цілей для власних засобів ураження;

-антитерористичні операції.

Навчально-тренувальний центр ССО створено на базі військової частини  в/ч А2772, м. Бердичів, Житомирська область, а от один з підрозділів інформаційних спецоперацій базується в м. Бровари. Це — 72 центр інформаційно-психологічних операцій (в/ч А4398, м. Бровари, Київська область).

Командувачем Сил спеціальних операцій призначений генерал-майор Ігор Луньов.

Вимоги відбору на курс спецпризначенців надзвичайно високі, оскільки розроблені  за стандартами НАТО. 5-ти тижнева програма фізпідготовки кандидатів досить потужна і виснажлива, тому лише 10% бажаючих долучитись до служби проходять її до кінця. Проте, для бажаючих стати спецпризначинцем на сайті ССО є поради щодо самовдосконалення для підготовки до відбору на службу.

Цього року рішенням колегії Міноборони України з нагоди  Дня Сил спецоперацій, кожен військовий, що проходить службу отримає грошову винагороду у розмірі 1тис. грн.

 

 

 

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ