Це перший військовий корабель, що 25 років тому підняв прапор України

14 029 переглядів

Це перший військовий корабель, що 25 років тому підняв прапор України, вийшов в море, отримав реальні бомби та постріли в себе, прийшов до Одеси. Це перші офіцери, що мають бути занесені на мармурові доски, щоб з ними не трапилося надалі. Жибарев та Настенко, а ще Мамчак. Запам’ятайте ці прізвища. Колись буде соромно. що ви їх не знали…

Сьогодні — дуже важливий день в історії ВМС України. Це день нашого «Варяга». Коли перший бойовий корабель Чорноморського флоту підняв прапор України та під вогнем руських братів перейшов з Донузлава до Одеси. Я навіть пам’ятаю, як це було, як ми тоді хвилювались — у ВР АРК в кабінеті покійного М.В. Багрова. І як він дзвонив Єльцину та Кучмі. Це було за моєї присутності…

21 липня 1992 року СКР-112 (корвет) — командир корабля капітан-лейтенант Настенко, начальник штабу 17 бригади охорони водного району капітан 2 рангу Микола Жибарєв, флагм.мінер бригади капітан 3-го рангу Олег Штіков і помічник командира дивізіону капітан-лейтенант Василь Горобець зустрілися з офіцерами і мічманами корабля, обговорили можливість підіймання на кораблі українського прапора і переходу до Одеси. Врахували те, що весь особовий склад ще у січні 1992 року присягнув народу України. Була отримана одностайна підтримка і від кожного командира бойової частини, і від особового складу корабля.
8:56 — СКР-112 підняв український прапор та незважаючи на загрозу застосування зброї зі сторони ЧФ ввечері прибув до Одеси. Загрози та гонитва були припинені, коли в конфлікт втрутилися міністр оборони України генерал-полковник К. Морозов і командувач Одеським військовим округом генерал-лейтенант В. Радєцкий.
18:50 — корабель зайшов до внутрішньої гавані порту Одеса, пришвартувався біля потапівського молу на території 18-ї бригади прикордонних кораблів.

Автор: Andrii Klymenko

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ