У вищих військових відомствах України та Великобританії домовилися про співпрацю

11 508 переглядів

Міністр оборони України Степан Полторак та державний секретар з питань оборони Великої Британії Майкл Феллон за підсумками зустрічі в Києві 20 січня підписали спільну заяву з питань розвитку співробітництва в оборонній сфері.

Як повідомляє прес-служба МОУ, цим документом глави оборонних відомств двох країн засвідчили готовність до подальшої взаємодії за низкою напрямів, зокрема щодо підготовки військовослужбовців Збройних сил України, реформування оборонного сектору України, розвідки, співробітництва у сфері навчання, мовної та фахової підготовки українських військових.

На брифінгу генерал армії Степан Полторак висловив вдячність групі іноземних стратегічних радників та британському генералу Ніку Паркеру за допомогу в реформуванні ЗС України, нагадавши, що “за нашою ініціативою британські спеціалісти проводять зовнішній аудит нашої системи боротьби з корупцією”.

Велика Британія залишається для України важливим та надійним партнером, а одним із пріоритетних напрямів подальшої практичної співпраці між оборонними відомствами країн є продовження підготовки військовослужбовців ЗСУ в рамках операції “Орбітал”, зазначив Степан Полторак.

Міністр оборони також поінформував про рішення розширити таку підготовку практично на всі види ЗС.

“З березня 2015 року понад 80 британських інструкторів проводять тренінги. У рамках операції “Орбітал” підготовано більш ніж 3 тисячі військовослужбовців ЗС України. На перше півріччя 2017 року заплановано провести 29 курсів із різних напрямків”, – повідомив Полторак.

Велика Британія надасть військову допомогу Україні і продовжить підтримувати нашу країну. Про це заявив сер Майкл Феллон перед переговорами в Києві в п’ятницю, пише The Telegraph.

Він підтвердив, що британські військові й надалі навчатимуть своїх колег із Військово-повітряних і Військово-морських сил України.
Крім того, корабель Королівського флоту вперше за дев’ять років з’явиться в українських водах. Це буде один із великих протичовнових кораблів, який увійде в порт Одеси влітку в рамках переміщення кораблів НАТО, які також відвідають Болгарію і Румунію.

“Британія зміцнюється на світовій арені і підтримує своїх українських друзів. Ми посилаємо чіткий сигнал про те, що будемо підтримувати демократію в усьому світі, як і суверенність, незалежність і територіальну цілісність України”, – сказав глава оборонного відомства Сполученого Королівства.

“Свободою не можна торгувати”, – підкреслив британський міністр оборони, натякаючи, можливо, на анонсоване Трампом відновлення теплих відносин між США і Росією, зазначає The Telegraph.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ