The Hill: «Хто обслуговує лобістів українських лідерів» та мільйони $ від Тимошенко за «послуги»

Владимир Путин Юлия Тимошенко 12 461 переглядів

Американський ресурс «The Hill» опублікував статтю, яка чітко розписує скільки коштують послуги американських лоббістів, працюючих для лідера фракції «БЮТ» Юлії Тимошенко та інших хто їздить в Вашингтон діяти проти інтересів України:

«Звільнення з в’язниці колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко передувала дворічна лобістська кампанія, яка досягла найвищого рівня за адміністрації Обами, коли держсекретарем була Хілларі Клінтон, пише Кевін Богардус (Kevin Bogardus) в американському виданні The Hill

Who lobbyists for Ukraine leader courted

Чоловік Тимошенко Олександр найняв юридичну фірму Wiley Rein в грудні 2011 року, щоб спробувати домогтися підтримки Вашингтона. Записи в архівах міністерства юстиції свідчать про те, що лобісти фірми обговорювали справу Тимошенко по телефону і за допомогою електронної пошти з високопоставленими персонами, включаючи Хілларі Клінтон, колишнього президента Білла Клінтона і старших членів Конгресу.

Лобісти проштовхнули кілька резолюцій Конгресу, які закликали до звільнення Тимошенко, одна з яких пройшла через Сенат, і обговорювали поїздку до столиці України Києва разом з офіційною делегацією.

У січні 2013 року лобісти Wiley Rein, як свідчать архіви, навіть обговорювали з помічниками сенатора-демократа від Іллінойсу Діка Дербіна (Dick Durbin-ІІІ) , сенатора-республіканця від Оклахоми Джеймса Інхофа (James Inhofe), з Біллом Бернсом (Bill Burns) з Держдепартаменту, Мелані Вервеєр (Melanne Verveerі) і «секретарем Клінтон» «злом електронної пошти Євгенії Тимошенко» через її телефон.

У вересні лобісти також писали Клінтон електронною поштою про Ялтинську конференцію. Подружжя Клінтонів тоді закликала Україну зміцнювати зв’язки з Європою.

Тимошенко перебувала в ув’язненні з 2011 року, після того, як її звинуватили в зловживанні владою і розкраданнях. Спостерігачі визнали це політичною розправою, яка призвела до того, що ЄС дистанціювався від України, і стала причиною запеклих протестів, що поділили країну.

Колишній конгресмен-демократ від Канзасу Джим Слеттері (Jim Slattery), партнер в Wiley Rein, розповів, що розмовляв з обома Клінтонами про справу Тимошенко. Слеттері, який обирався до Конгресу шість разів, був особистим другом українського лідера з 2004 року, коли відвідував Україну в якості спостерігача на виборах.

«З того часу я стежив за подіями на Україні. Я був переконаний, що Україна має ключове стратегічне значення, і я був здивований тим, як мало члени Конгресу знали про те, що відбувалося там», – сказав Слеттері.

Wiley Reinпо договором з Олександром Тимошенком отримала $920 000, згідно оприлюдненим архівам Сенату. Але документи міністерства юстиції говорять про те, що кошти в юридичну фірму потрапляли через півдюжини компаній і фірм, що належали в тому числі батькові і дочці Тимошенко.

Слеттері розповів, що компанії, які вносили гроші, асоціювалися з екс-прем’єром. «Сім’ї Тимошенко було дуже важко вивести гроші з України. Це було складно», – розповів він.

Вашингтон часто ставав полем битви для українських політиків, даючи лобістам з K Street (загальна назва для лобістських кіл Вашингтона. – Ред.) можливість вести досить значний за обсягом бізнес.

У минулому році Європейський центр за сучасну Україну (European Centre for a Modern Ukraine), розташований в Брюсселі, заплатив компанії Mercury $280 000 і $510 000 – Podesta Group в якості плати за лобістські послуги. Вважається, що ця група близька до Віктора Януковича, екс-президента України, якого хочуть заарештувати після кривавих зіткнень на Майдані Незалежності в Києві.

Колишній конгресмен-республіканець від Міннесоти Він Вебер (Vin Weber), партер в Mercury, розповів, що лобісти фірми – «не маленькі діти в лісі», і що група пов’язана з Януковичем. «Ми не знаємо точно, хто саме фінансує групу, але схоже, що це прихильники Януковича .. Але вона не фінансується урядом або партією. Вона фінансується приватними особами», – сказав Вебер.

Як з’ясувалося, в минулому році Mercury лобіювала кілька резолюцій на підтримку демократії і Тимошенко. Вебер заявив, що їхні клієнти хотіли, щоб лобісти збирали інформацію про можливі заходи.

«Ми говорили всім, хто хотів слухати, що на нашу думку, котра ґрунтується на інформації джерел в Європі, дії США і Європи призвели до зворотних результатів в тому, що стосувалося Януковича. Ми не говорили, що слід  тримати Тимошенко в тюрмі. Ми не говорили, що Україні не слід здійснювати реформи, – сказав Вебер. – Ми лише говорили, що тиск з боку Конгресу лише наблизить Януковича до Путіна».

Вебер розповів, що група «була заснована для підтримки вступу України в ЄС і підтримки тісніших економічних зв’язків з США». Лобісти повідомили, що їхня фірма не планувала розривати контракт з групою. «Вони стали дуже суперечливим клієнтом, але ми не вагаючись були готові продовжувати роботу з ними», – сказав Вебер.

Інші українські групи також мали своє представництво на K Street.

Дмитро Шпенов, член українського парламенту і політичної партії Януковича, восени 2013 року, згідно з документами і свідченнями лобістів, розірвав відносини з Arnall Golden Gregory і Tauzin Consultants. Юрій Іванющенко, ще один український парламентар і сталеливарний магнат, підписав контракт з юридичною фірмою Sidley Austin, щоб отримати американську візу.

Згідно з даними міністерства юстиції, Тимошенко, будучи на посаді прем’єра, теж зверталася до K Street, наймаючи TD International і відому фірму Glover Park Group представляти свої інтереси в Вашингтоні. У Тимошенко досі є могутні союзники на Капітолійському пагорбі. Судячи з постів в  Твіттер, і Дербін, і сенатор-республіканець від Арізони Джон Маккейн (John McCain) говорили з нею по телефону після звільнення з в’язниці.

У той же час Слеттері, який відвідував Тимошенко, коли та була за гратами, заявив, що знову планує відвідати Україну щоб зустрітися з парламентарями. Слеттері розповів, що пересилав Тимошенко електронною поштою текст другої інавгураційної промови Авраама Лінкольна, лист Мартіна Лютера Кінга-младщего з Бірмінгемської в’язниці і Нагірну проповідь щоб підтримати її під час кризи.

«Я хочу сказати українцям, що їм потрібно знайти свого Лінкольна або свого Манделу і закінчити цей кругообіг помсти», – сказав Слеттері. З Тимошенко, що знову піднімається, і Януковичем, що втік з Києва, Слеттері і його команда лобістів Wiley Rein можуть де-факто стати людьми України у Вашингтоні.

Колишній законодавець говорить, що політична ситуація в країні залишається нестабільною. «Коротка відповідь така: я не знаю, тому що я не знаю, яким буде наступний уряд. Я лише уявляю ідеї, з якими згоден, і якщо хороші люди з’являться в новому уряді, я врахую це, – каже Слеттері. – Я буду працювати з людьми, яким потрібна вільна, демократична Україна. Я не буду представляти гангстерів або негідників».

Переклад статті видання «The Hill» викладено на офіційному сайті Володимира Ар`єва

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ