СБУ починає реформуватися

Служба безпеки України запустила функціональний аудит своїх структурних підрозділів. Про це йдеться в повідомленні прес-центру СБУ в Facebook.

«Робочі групи, створені в СБУ для організації та проведення аналізу, мають визначити ефективність підрозділів української спецслужби, виявити можливе дублювання завдань за напрямками діяльності»,- йдеться в повідомленні.

Системне реформування має наблизити СБУ до стандартів спецслужб країн-членів ЄС і НАТО. За підсумками аудиту будуть сформовані відповідні пропозиції щодо реалізації пріоритетних завдань у сфері реформування відомства.

Якою ж буде реформа СБУ?

Окремі представники топ-політикуму бачать реформу Служби по-своєму. В їх виступах поширюється думка, що сьогодні структурно та функціонально СБУ виходить за межі поняття класичної спецслужби, наполягаючи на необхідності відсторонення Служби від обов’язків попередження та боротьби з корупцією та організованою злочинною діяльністю у сфері управління, економіки та забезпечення економічної безпеки держави. При цьому посилаються на Західний досвід функціонування ефективної спецслужби.

Про що ж насправді свідчать позитивні приклади контррозвідувальної діяльності спецслужб країн розвиненої західної демократії?

Для того, щоб відразу відмести можливі звинувачення в упередженості, звернемося до досвіду роботи одного з найбільш ефективних контррозвідувальних органів США — Федерального бюро розслідувань. У США саме на ФБР покладено завдання боротьби з корупцією (особливо коли вона загрожує державним інтересам) та організованою злочинністю (в першу чергу недопущення проникнення представників ОЗУ до органів влади). Це ж саме стосується і протидії відмиванню “брудних” коштів.

Також погляньте на неповний перелік країн Європи, де спецслужби здійснюють свої повноваження в сфері боротьби з корупцією та оргзлочинністю та забезпечення економічної безпеки країни: Агентство внутрішньої безпеки (АВБ) Республіки Польща, Поліція безпеки Латвійської Республіки, Служба внутрішньої безпеки Естонської Республіки, Головне управління внутрішньої безпеки (ДЖСІ) Франції, Служба державної безпеки Грузії, Федеральне відомство захисту конституції та боротьби з тероризмом (БФТ) республіки Австрія, Агентство внутрішньої розвідки та безпеки (АІСІ) Італії, Служба державної безпеки Бельгії, Словацька інформаційна служба (СІС), Інформаційна служба безпеки (ІСБ) Чеської Республіки, Румунська служба інформації, Державне агентство національної безпеки Болгарії.

Читайте також:  Україна створила вітчизняний протитанковий гранатомет