Розгляд апеляції на рішення по блокуванню українських новостних сайтів затягують

Про це повідомляє Лабораторія цифрової безпеки:
«Апеляційний суд Києва переніс розгляд скарги на рішення Печерського районного суду міста Києва про блокування 19 інформаційних сайтів, серед яких blogs.korrespondent, Enigma, informator.news та інші, на 20 серпня, 15:00. Причина — до суду ще не доставлена справа.
Інтереси власника сайту enigma.ua Володимир Пасіка представляє адвокат Платформа прав людини прав людини, експерт Коаліція За вільний Інтернет / FreeNet Ukraine Coalition Олександр Бурмагін (Oleksandr Burmahin)

Нагадаємо, на думку юристів Лабораторії цифрової безпеки, ухвала суду про зобов’язання інтернет-провайдерів закрити доступ до веб-сайтів суперечить як чинному законодавству України, так і міжнародним стандартам у сфері захисту свободи вираження поглядів.»

Нагадаємо, серед заблокованих сайтів є також trident-ua.info.

19 українських новостних сайтів та блогерських платформ заблоковано по всій території України через ухвалу Печерського районного суду м. Києва скандальним суддєю Вовком С.В. від 23.07.2019 року № 757/38387/19-к стосовно кримінального провадження 12018060020001159.

Замовником (позивачем) називають посадовця нацполіції Євгена Шевцова та його дружину Альну Дегрік, причина — розслідування активістів стосовно корупційної діяльності Шевцова, які були опубліковані на заблокованих сайтах.

Лабораторії цифрової безпеки заявила, що ухвала суду про блокування 19 сайтів суперечить українському законодавству і міжнародному праву.

Також стало відомо, що прокурор, який ініціював блокування українських ЗМІ, зберігає готівкою десятки тисяч доларів.

Як повідомляють ЗМІ, одночасно з блокуванням інформаційних сайтів Шевцов здійсьнює переслідування та цькування журналістів.

Читайте також:  Найем не рад ликвидации "моторыла"