Президент Порошенко заявив про випробування нових ракет; російські ЗМІ відреагували істерикою

Укроборонпром розробив нове озброєння для ВПС України 12 228 переглядів

Президент України Петро Порошенко на своїй сторінці соцмережі Twitter опублікував відео, на якому показано випробування нових 57-міліметрових ракет для Військово-Повітряних Сил України.

«Укроборонпром розробив нове озброєння для ВПС України. Ракети 57-мм призначені для ураження наземних цілей. Під час успішних випробувань екіпаж вертольоту, який, до речі, оснащений новими двигунами, а також станцією оптико-електронного придушення «Адрос», влучив у задані цілі. Лише півсекунди потрібно, щоб випустити повний блок з 20 ракет.Хороша робота, хлопці!» — написав глава держави в Twitter.

Кремлівські ЗМІ одразу відреагували на цю заяву зливою істеричних повідомлень.

Так, колишній головком ВПС Росії Петро Дейнекін, сказав, що нові ракети для українських ударних літаків і вертольотів, «можуть піти в серію дуже нескоро», пише кремлівско-пропагандонське ТАСС.

«Від заяв і до появи нової зброї навіть при стійкому фінансуванні буде потрібно кілька років. Але так як зараз стан української економіки, м’яко кажучи, далеко від стабільного, створення нових розробок може затягнутися. Я думаю, що якщо нова українська авіаційна ракета і буде поставлятися в війська, то дуже нескоро», — заявив Дейнекін.

Інший російський військовий експерт, головний редактор журналу «Арсенал Вітчизни» Віктор Мураховський заявив, що Україна не зможе налагодити масовий випуск нових авіаційних ракет, тому що українському оборонно-промислового комплексу «не вистачає, зокрема, грамотних фахівців».

«Вони (українці) не мали за радянських часів повного циклу виробництва боєприпасів і, зрозуміло, не мають його зараз. Мова, очевидно, йде про створення невеликих обсягів некерованих реактивних снарядів для авіації, розроблених ще за радянських часів, в кооперації з східноєвропейськими країнами» , — вважає російський експерт.

За його словами, «про великомасштабне серійне виробництво не йдеться взагалі».

Крім того, зазначив Мураховський, «у українських військових можуть виникнути проблеми з експлуатацією давно застарілої зброї», яке є зараз у Збройних сил України.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ