Помер генерал Воробйов, який відмовився виводити армію проти Євромайдану

Геннадій Петрович Воробйов 11 865 переглядів

Сьогодні, 11 лютого, у Києві помер генерал-полковник Воробйов Геннадій Петрович.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав радник президента Юрій Бірюков.

Зазначається, що Воробйов помер у власному кабінеті ректора Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

«Сьогодні він провів нараду. Повернувся до кабінету. У свій робочий кабінет — ректора Університету оборони України. І помер. Серце. Генерал-полковник Геннадій Петрович Воробйов, позивний Вільний», — написав Бірюков на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук».

В коментарях до посту Бірюков підтвердив, що Геннадій Воробйов був тим, хто відмовився виводити армію проти Майдану.

Президент України Петро Порошенко висловив співчуття у зв’язку зі смертю генерал-полковника.

«Пішов з життя видатний військовий діяч сучасної України генерал-полковник Геннадій Петрович Воробйов. Він раптово помер на робочому місці. Дякую за гідну службу, Геннадію Петровичу, за витримку, за мужність і за чесність. Світла пам’ять про Вас назавжди залишиться в наших серцях», — написав Порошенко у «Твіттер».

Генерал-полковник Геннадій Воробйов (1961 року народження) з 18 листопада 2009 року до 17 січня 2014 року обіймав посаду командувача Сухопутних військ Збройних сил України. З 16 лютого 2014 року був першим заступником начальника Генерального штабу ЗСУ.

21 травня 2016 року міністр оборони України Степан Полторак представив Воробйова на посаді виконувача обов’язків керівника Національного університету оборони України ім. В. Черняховського.

Зауважимо, що Воробйов Геннадій Петрович від 18 листопада 2009 року по 17 січня 2014 року був командувачем Сухопутних військ ЗСУ, від 16 лютого 2014 року — перший заступник начальника генерального штабу ЗС України, а з травня 2016 — в. о. начальника Національного університету оборони України імені Івана Черняховського.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ