Озброєння ЗСУ. Чим наша армія може налякати Путіна

Стенд КБ «Південне» і «Південмашу» на виставці «Зброя та Безпека». Фото: ДКА 11 395 переглядів

Військова техніка, яка знаходиться на озброєнні Збройних сил України, до недавнього часу була переважно радянською. Власне, вона й зараз залишається такою, однак, є певні зрушення у кращий бік.

Наприклад, з радянського танка Т-64 українські зброярі зробили модерновий Т-64БМ «Булат», який станом на сьогодні перебуває на озброєнні лише Збройних сил України.

Більше того, українських танкістів вже визнає весь цивілізований світ. З 7 по 12 травня 2017 року найкращий танковий взвод України вперше взяв участь у міжнародних змаганнях, відомих як Танковий біатлон «Сильна Європа», і на танках Т-64БВ посів почесне 5-те місце серед найсильніших танкових армій світу. Пропустили українці вперед лише Австрію (Leopard 2A4), Німеччину (Leopard 2A6), США (M1A2 SEPv2 Abrams) та Францію (AMX-56 Leclerc), випередивши бронзового призера минулого року – Польщу (Leopard 2A5). При цьому в таких компонентах, як злагодженість підрозділів, злагодженість екіпажу і скорострільність українцям не було рівних.

Варто зазначити, що в Україні на експорт Харківським заводом ім. Малишева випускається БМ «Оплот» (модернізований Т-84У).

Ціна одного танку близько $4,9 мільйонів. Його у нас закупає, в тому числі, Тайланд. В Україні ж досить актуальним є питання не використання цього сучасного танку на Донбасі. Замість «Оплотів» у нас використовують «Булати» (експорта ціна $1 млн, Т-64 БМ). У травні Харківський завод ім. Малишева передав армії 50 відремонтованих «Булатів». У Міноборони взагалі говорили, що за вартість одного проданого «Оплота» можна відремонтувати та модернізувати десятки Т-64 до рівня «Булат». За різними даними, сьогодні на складах Міністерства оборони знаходяться від 700 до 800 танків, які дісталися у спадок від Радянського Союзу. Звичайно, не всі вони підлягають відновленню. Але в цілому матеріалу для «Булатів» вистачає.

Більше того, за Мінськими угодами танки в зоні АТО не мають використовуватися. Терористи ж порушують домовленості, втім запеклих саме танкових боїв в останні роки ми не спостерігаємо.

Крім цього на озброєнні української армії знаходиться цілий ряд різноманітної бронетехніки як вітчизняного, так і зарубіжного (західного) виробництва. Це і БМД-2 «Будка», БТР-3Е, БТР-80, і БТР-4Е «Буцефал», і ББМ «Дозор-Б», і американський HMMWV, також відомий, як «Humvee», а в народі просто «Хаммер».

Також непоганим модельним рядом можуть похвалитись гармати, а саме: 100-мм протитанкова гармата МТ-12 «Рапіра», 152-мм гаубиця 2А36 «Гіацинт-Б», 152-мм гаубиця 2А65 «Мста-Б», 152-мм гаубиця 2С19 «Мста-С», 122-мм гаубиця 2С1 «Гвоздика», 203-мм гаубиця 2С7 «Піон», БМ-21 «Град», БМ-30 «Смерч», Тактичний ракетний комплекс 9К79 «Точка-У».

Війська ППО не пасуть задніх. Навіть навпаки – за деякими даними вони сьогодні є найбільш боєздатним підрозділом української армії.

Крім цього, у 2016 році Україна оголосила про початок розробки новітнього оперативно-тактичного ракетного комплексу «Грім-2», дальність польоту снарядів якого дозволить вражати Москву з території України. Про серйозність даного наміру свідчить інвестиція Саудівської Аравії у цей проект в розмірі $40 млн. Розробка та виготовлення подібних ракетних комплексів покликані стати основою для формування національного неядерного щита стримування.

Також у 2016 році в Україні вперше продемонстрували бойових роботів власного виробництва. Наприкінці серпня державним концерном «Укроборонпром» був презентований багатофункціональний роботизований технічний комплекс, що отримав назву «Фантом». Розробники стверджують, що даний тип техніки здатні виробляти лише кілька країн, серед яких тепер буде й Україна.

Також українські зброярі не перестають розробляти та вдосконалювати все нові та нові види військової техніки. Найкращі її зразки було представлено в Києві на виставці «Зброя та безпека», яка проходила 11-14 жовтня 2016 року. Подібне різноманіття дозволяє забути про ті жахи, які творились в Збройних силах в 1990-х та 2000-х роках, коли вся техніка або консервувалася, або розпродавалася закордон.

depo.ua

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ