Врятувати ліс: незаконна вирубка дерев на Львівщині!

110 539 переглядів

На Львівщині продовжується незаконна вирубка лісів!

Ліси – це зелені легені нашої планети, що наповнюють атмосферу киснем. Чотири дорослих дерева за добу віддають в атмосферу стільки кисню, що його вистачає для дихання однієї людини. З лісу ми отримуємо харчові продукти (ягоди, гриби, лікарські рослини), сировину для виготовлення паперу, деревину для будівництва і виготовлення меблів, також ліс сприяє підтриманню нормального водного режиму річок, регулює клімат на величезних територіях, захищає ґрунти від ерозії і сприяє підвищенню врожайності полів.

Разом з тим, кожного року знищуються мільйони гектарів лісів. На жаль, українці втрачають споконвічні традиції шанобливого ставлення до дерев. Цьому сприяє низький рівень життя, соціальна та матеріальна незахищеність населення — особливо в гірському регіоні. Це лише деякі причини неконтрольованих масових незаконних вирубок в Україні. Проте, браконьєрська вирубка дерев – не лише наслідок бідності сільського населення в Україні. Крадіжка і перепродаж лісу – один із найприбутковіших тіньових бізнесів. Є безліч приватних деревообробних пунктів, які скуповують незаконно добуту деревину. Однією з головних причин незаконної вирубки залишається зловживання самих охоронців лісів, а саме відсутність дієвого контролю з боку керівництва лісової інспекції та лісогосподарських підприємств за діяльністю структурних підрозділів у збереженні лісових насаджень, службова недбалість та зловживання лісової охорони.

Великої шкоди зазнає лісовий фонд Львівщини, на відновлення якого можуть піти десятки років. Кожного місяця довкілля зазнає збитків на сотні тисяч гривень. Найбільші суми збитків припадають на Старосамбірський і Турківський райони. Підтвердженням цього, є нещодавно виявлена співробітниками СБУ на території ДП «Турківське ЛГ» самовільна вирубка 60-ти сироростучих дерев порід ялиці, смерека бук та береза. Неналежне виконання службових обов’язків працівниками лісництва заподіяло шкоду державі на суму 246 тис. грн. На відновлення зрізаних дерев піде не один десяток років. За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 367 КК України (зловживання службовим становищем).

Нам необхідно думати не тільки за себе, але й за наші наступні покоління. Якщо ми сьогодні не прикладемо максимум зусиль до збереження наших прекрасних лісів, через декілька років ми зіткнемося з глобальними проблемами:забруднене повітря, зміна клімату, зсуви ґрунту, зменшення різноманіття флори та фауни.3

Проте, ще  більше дивує байдужість людей, які все це бачать і не повідомляють правоохоронні органи. Якщо б кожен громадянин повідомив про виявлені факти незаконної вирубки лісу, скільки ж дерев можна було б врятувати! Ми самі повинні захищати багатства, дані нам природою!

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ