Невдалий самопіар: заява Савченко про зняття недоторканості не має сенсу

Савченко недоторканість 1689 переглядів

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань регламенту Павло Пинзеник зазначає, що заява позафракційного депутата Надії Савченко щодо зняття з неї депутатської недоторканності не має правових наслідків. Про це він сказав у коментарі УНІАН.

«Ніяких правових наслідків така заява не має», — сказав депутат і додав, що подібні заяви взагалі не передбачені законодавством. Більше того, додав Пинзеник, ані ВР, ані комітет з питань регламенту, ані сама Савченко не мають повноважень вирішувати питання про зняття чи незняття депутатської недоторканності. «Це взагалі ніякого відношення до її волі чи до її бажання не має», — констатував Пинзеник.

Як повідомлялося, сьогодні Савченко оприлюднила у соцмережі заяву про відмову від депутатської недоторканності. У заяві, зокрема йдеться: «Прошу розглянути на засіданні Комітету з питань регламенту та організації роботи ВР України питання про зняття з мене, народного депутата України, депутатської недоторканності та внести відповідну постанову на голосування в сесійну залу».

В коментарі журналістам вона зазначила, що сумнівається в задоволенні її заяви про відмову від депутатської недоторканності. «Вони не захочуть провести це рішення Верховною Радою, тому що в такому випадку чесні народні депутати, більш-менш порядні, напишуть усі заяви на зняття депутатської недоторканності», — сказала вона. На думку Савченко, недоторканність таким чином ні з кого не зніматиметься, але тоді “дуже сильно покаже, що є депутати, які погодилися добровільно з себе зняти, а є – які не хочуть і бояться”. “Тому, звичайно, вони цього робити не будуть”, — додала вона.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ