Міжнародне рейтингове агентство S&P підвищило рейтинг Києва

Міжнародне рейтингове агентство S&P підвищило рейтинг Києва 1451 переглядів

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s підвищило довгостроковий кредитний рейтинг Києва до «B-» з «CC», прогноз рейтингу – «стабільний». Про це стало відомо з прес-релізу агентства, передає «Інтерфакс-Україна».

«Рейтингова дія обумовлена рішенням адміністрації Києва відмовитися від планів з реструктуризації випуску облігацій в національній валюті серії «G «обсягом 1,9 млрд грн, термін погашення яких повинен був настати 6 грудня 2016 року, і достроково погасити його за рахунок власних запасів грошових коштів» , – пояснили у S&P.

В агентстві уточнили, що прогноз «стабільний» відображає думку про те, що відсутність комерційного боргу і високі фінансові показники Києва зможуть компенсувати недоліки управління фінансами та обмежений доступ до фінансових ринків. Водночас S&P оцінює українську систему регіональних (муніципальних) фінансів як «дуже нестійку та недофінансовану», що, як і раніше, обмежує фінансову гнучкість міста – вона є «дуже низькою» за оцінкою агентства.

Крім того, негативно впливають на рейтинги міста дуже низька» якість управління фінансами та «менш ніж адекватні» показники ліквідності, а також «високий» рівень умовних зобов’язань. Позитивний же вплив на рейтинги Києва чинять «помірні» фінансові показники і «низьке» боргове навантаження.

У підсумку, Standard & Poor’s оцінює економіку міста як «слабку», але диверсифіковану.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ