Кандидат у президенти Франції Марін Ле Пен заявила, що не вважає аннексію Криму незаконною

12 056 переглядів

Кадидат у президенти Франції від ультраправих сил Марін Ле Пен в інтерв’ю телеканалу BFMTV заявила, що не вважає анексію Росією Криму незаконною.

«Я не вірю, що це була незаконна анексія: був референдум, народ Криму захотів приєднатися до Росії», — сказала лідерка французького Національного фронту.

Крім того, Ле Пен закликала до побудови «стратегічних відносин» між Францією та Росією з метою боротьби проти терористів «ІД».

У Службі безпеки України вже відреагували на заяву кандидата у президенти Франції Марін Ле Пен щодо Криму. За словами керівника апарату СБУ Олександра Ткачука,  подібні заяви окремих політиків не є припустимими, не відповідають міжнародним реаліям, проте ця заява не є офіційною заявою влади Французької Республіки.

«Якщо б йшлося про офіційного діяча, був би виклик посла, нота протесту. Що стосується СБУ, ми залишаємо право діяти відповідно до тих висновків, яких дійдемо. Це може бути і заборона в’їзду на територію нашої держави цій особі, інші обмеження, які можуть стосуватися іноземців», — сказав Ткачук.

«Але першу скрипку в цьому питанні має відігравати Міністерство закордонних справ України, щодо надання оцінки таким політичним заявам», — додав він.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ