Безпілотний авіаційний комплекс «Fly Eye» пройшов практичну фазу випробувань (відео)

11 199 переглядів

Фахівці Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України завершили практичну фазу випробувань БАК «Fly Eye». Випробування проводилися в польових умовах з метою підтвердження заявлених характеристик літального апарату.

Безпілотник був виготовлений на чернігівському підприємстві «ЧЕЗАРА» за ліцензією польської компанії WB Electronics SA.

За словами військових науковців, «Fly Eye» показав досить добрі результати з розвідки умовного «поля бою».

– Особливістю даного авіаційного комплексу є те, що безпосередньо перед здійсненням приземлення “Fly Eye” має змогу скинути корисне навантаження на парашуті, – розповів начальник відділу випробувань безпілотних авіаційних комплексів Державного науково-випробувального центру підполковник Юрій Камак. – Надалі сам літальний апарат прямує до визначеного місця приземлення.

Зокрема, БПЛА виконав завдання з виявлення різноманітних об’єктів на різних відстанях від пункту управління. При цьому «Fly Eye» мав стійке управління та передавав якісне зображення на станцію прийому.

За підсумками випробувань військові науковці розроблять свої пропозиції щодо удосконалення літального апарату. А потім вже керівництво Міністерства оборони прийматиме рішення про початок взяття безпілотника на озброєння та початок серійного виробництва.

За інформацією WB Electronics БПЛА «Fly Eye» має пряме крило розмахом 3,6 метра та електричний двигун. У центральному відсіку фюзеляжу розташоване обладнання для ведення розвідки. Двигун дозволяє апарату розвивати швидкості від 50 до 170 кілометрів на годину, підніматися на висоту до 4 кілометрів та вести розвідку за таких навантажень протягом трьох годин. Водночас засоби зв’язку забезпечують роботу на відстані від 30 до 50 кілометрів від операторського пульту. Передача даних здійснюється в режимі реального часу.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ