ДП «Антонов» завершує побудову нового літака АН-132D без російських комплектуючих

13 927 переглядів

«До кінця поточного року ДП «Антонов» завершить побудову літака-демонстратора Ан-132D за контрактом із замовником з Королівства Саудівської Аравії. Цей літак побудований без участі російських компаній. Наступного року ми плануємо завершити програму імпортозаміни російських комплектуючих, яку розпочали влітку 2015р.

Відповідні домовленості з постачальниками з країн Європи, Канади, США та України вже досягнуто. Після цього буде налагоджене серійне виробництво нових літаків. В тому числі, розпочнеться побудова серійних Ан-178. Сьогодні ДП «Антонов» також реалізує програму модернізації парку славетних транспортників Ан-124-100, які експлуатуються у складі «Авіаліній Антонова». Наразі літаки оснащуються системами та обладнанням виробництва канадської компанії CMC Electronics», — повідомляє Президент ДП «АНТОНОВ» О.А.Коцюба

Ан-132D

Ан-132 — це легкий турбогвинтовий багатоцільовий транспортний літак, який створюється на заміну застарілого Ан-32. Як і його попередник, новий Ан буде орієнтований на перевезення вантажів в складних кліматичних умовах — в жарких країнах і на високогір’ї.

Є у Ан-132 і свої відмінності. Його вантажопідйомність збільшена до 9,2 тонн (у Ан-32 — 7,5 тонн), а дальність польоту з максимальним вантажем виросла до 1270 км (у Ан-32 — 1050 км / ч). Максимальна крейсерська швидкість складає 550 км / ч, крейсерська висота — 9000 м.

Ан 132 Ан 32

Від свого попередника новий літак буде також відрізнятися рядом переваг: новітньою авіонікою, «скляної» кабіною екіпажу, потужною системою кондиціонування, двигуни західного виробництва. Зокрема, на Ан-132 будуть встановлені двигуни канадської компанії Pratt & Whitney — PW-150A. Орієнтовна вартість літака Ан-132 поки не називається.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ