Перший український національний супутник зв’язку готовий до запуску

12 220 переглядів

Український національний супутник зв’язку «Либідь» повністю зібраний, пройшов всі випробування і знаходиться в режимі зберігання, його запуск запланований на 2017 рік, повідомило в четвер Державне космічне агентство України.

«Державне космічне агентство спільно з урядом України докладають всіх зусиль для забезпечення запуску космічного апарату «Либідь» у 2017 році», – йдеться в повідомленні.

За даними ДКАУ, Україна вже вклала в проект 335,4 мільйони доларів.

Рішення про виготовлення і запуск телекомунікаційного супутника “Либідь” було прийнято в рамках реалізації проекту створення Національної супутникової системи зв’язку України.

Україна готується до запуску свого першого супутника зв’язку “Либідь”, який знаходиться на зберіганні в Росії, з космодрому Байконур у 2017 році.

“Наразі Державне космічне агентство України здійснює заходи щодо забезпечення запуску космічного апарату “Либідь” в 2017 році”, – йдеться у відповіді Державного космічного агентства України (ДКАУ) на запит ТАСС.

В агентстві підтвердили, що “Либідь” повністю зібраний, пройшов випробування, знаходиться в режимі збереження на території ВАТ “Інформаційні супутникові системи” в Красноярську і готовий до відправки на космодром Байконур. Водночас у запиті не зазначено, якими будуть дії ДКАУ в подальшому щодо того, що гарантійний термін зберігання апарату закінчується.

У космічному агентстві зазначили, що затримка із запуском космічного апарата пов’язана з втратою наземного комплексу управління супутником, створеного біля міста Євпаторія. Це, як зазначили в агентстві, також призвело до значного збільшення вартості проекту, оскільки державне підприємство “Укркосмос” самостійно, за рахунок власних коштів, побудувало наземний сегмент на своїй території в альтернативній конфігурації.

Рішення про виготовлення і запуск телекомунікаційного супутника “Либідь” було прийнято в рамках реалізації проекту створення Національної супутникової системи зв’язку України. У 2009 році ДКАУ уклало контракт з канадською компанією MDA з виробництва супутника та будівництва на території України об’єкта наземної допоміжної інфраструктури для його використання. Загальний обсяг фінансування програми був затверджений в розмірі 38,5 млрд гривень ($1,5 млрд).

Джерело