Голова Київської поліції Крищенко є фігурантом справи про стрілянину в Княжичах

1725 переглядів

Князєв відмовився розкрити результати службового розслідування обставин загибелі п’яти співробітників поліції.

Слідство оцінює роль Крищенка у плануванні операції в Княжичах, під час якої було вбито п’ятеро поліцейських© МВС України

Начальник Головного управління Національної поліції України в Києві Андрій Крищенко є фігурантом кримінального провадження про перестрілку в селищі Княжичі під Києвом, у результаті якої було вбито п’ять поліцейських.

“Він керував поліцією в той час, коли відбувалася ця спецоперація. Його дії або бездіяльність також є об’єктом дослідження у кримінальній справ”, – повідомив голова НПУ Сергій Князєв в інтерв’ю Hromadske.ua 9 листопада, відповідаючи на питання про роль Крищенка в плануванні операції в Княжичах.

У той же час, голова Національної поліції відмовився розкривати результати службового розслідування обставин вбивства п’яти працівників поліції.

“Службове розслідування носило елементи агентурно оперативної роботи з грифом секретно. Я вам скажу – і піду до прокурора писати явку з повинною за розголошення секретної інформації”, – пояснив Князєв.

Нагадаємо, що у ніч на 4 грудня 2016 року під час спецоперації по затриманню грабіжників в селі Княжичі Броварського району Київської області через неузгоджені дії загинули два співробітники поліції охорони, двоє поліцейських і боєць спецпідрозділу КОРД. Після цього в Києві затримали вісьмох підозрюваних в організації ОЗУ, під час стеження за якою сталася стрілянина між співробітниками поліції.

Прокуратура вручила повідомлення про підозру у недбалості та перевищенні влади старшому інспектору КОРДу Андрію Курту, колишньому заступнику начальника відділу кримінальної поліції Шевченківського райвідділу Києва Роману Мариновському та екс-начальнику управління карного розшуку поліції Києва Леоніду Куряті.