Бадера Олександр Миколайович — Герой Небесної Сотні

Бадера Олександр - Герой Небесної Сотні

Бадера Олександр Миколайович — Герой Небесної Сотні
1 січня 1948 — 28 січня 2014

м. Київ
66 років, пенсіонер

«Можна відібрати життя людини — та неможливо зломити дух козацький»
О. Бадера

Олександр Бадера родом із Волиньської області, міста Володимир-Волинський. Проживав у місті Київ.
Понад усе любив Україну. Хотів, щоб діти та онуки були щасливі та здорові й не шукали собі долі по всіх світах. Захоплювався історією та етнографією, мріяв створити Музей січових стрільців.
Олександр Бадера ніколи не залишався байдужим до того беззаконня, яке коїлось в Україні, тому із перших днів він був на Майдані. У нічних чергуваннях, підтримуючи
патріотичний дух побратимів, Олександр ділився своїм досвідом та знаннями, розповідав про славні подвиги українських козаків, як міг допомагав застудженим та пораненим, готуючи відвари та настої з трав.

На Водохреще Олександр був облитий із водомета крижаною водою та сильно застудився. Отримав сильне отруєння газом, але все одно не покинув барикади.
22 січня 2014 року на День Соборності України був сильно побитий силовиками, до лікарів не звертався.

28 січня, внаслідок отриманих численних травм помер.

Героя Небесної Сотні поховано у с. Мала Солтанівка, Васильківського району, Київській області.

У Олександра залишились четверо дітей: син 24 роки та троє дочок 27, 31 і 35 років.

Указом Президента України Петром Порошенко No 94/2015 від 20 лютого 2015 року, “За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності“, Герою Небесної Сотні Бадері Олександру Миколайовичу було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

5 липня 2015 року патріарх Української Православної церкви Київського Патріархату Філарет нагородив Героя Небесної Сотні почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно).

8 травня 2016 року, у Львові , в соборі Святого Юра, під час Служби Божої, верховний архієпископ Києво-Галицький Святослав відзначив подвиг Героя Грамотою (посмертно).

Вічна пам`ять!

Добавить комментарий